Ekskursija į Europos parką

• Paskelbta: 2017-11-01

2017-10-02
Šiais mokslo metais Eišiškių gimnazijos 8b klasės mokiniai dalyvauja integruotame geografijos ir informacinių technologijų projekte „Pasaulio valstybės“. Projekto tikslas - plėsti geografinį pasaulėvaizdį, skatinti domėtis geografija bei informacinėmis technologijomis.

Rugsėjo 29 dieną mokiniai lankėsi viename įspūdingiausių šiuolaikinio meno muziejuje po atviru dangumi - Europos parke, kuris pasitiko mus nuostabiomis rudens miško spalvomis ir pušų kvapu.

Ekskursija po Europos parką buvo praturtinta gidės pasakojimu apie parko skulptūras ir muziejaus istoriją bei aktyvia edukacija. Mokiniams vienu iš įdomiausių parodos eksponatų pasirodė taip vadinamas „LNK infomedis”. Tai ištisas labirintas, sukonstruotas iš daugiau kaip 3000 senų televizorių. Šis stulbinantis kūrinys buvo įtrauktas į Gineso rekordų knygą kaip didžiausia tokio tipo skulptūra. Bendras televizorių svoris siekia 150 tonų. Ekskursijos metu mokiniai grožėjosi ir kitomis neįprastomis skulptūromis, suposi lyg laive ant plieninio namo grindų, surado didžiausią pasaulyje krėslą, stebėjo ore kabančius milžiniškus akmenis, sužinojo kryptis ir atstumus iki visų Europos sostinių.
Lankydamiesi Europos parke mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime ir kūrė sapnų gaudykles – labai dekoratyvius, Amerikos indėnų magiškais laikytus rankdarbius. Tokiu būdu mokiniai galėjo patys patirti kūrybos džiaugsmą, praplėsti akiratį, atskleisti save, išreikšti savo jausmus, džiaugtis ir semtis įkvėpimo. Ekskursija tęsėsi Europos parko muziejaus padalinyje – krašto istorijos, kultūros ir technikos paveldo muziejuje „Liubavas“. Lankydamiesi Liubavo dvaro sodybos vandens malūne - muziejuje mokiniai turėjo galimybę pažinti svarbiausią mūsų šalies tradicinio pramoninio paveldo objektą, nes malūnas, kuriame gaminami miltai duonai, per amžius buvo žmogaus egzistencijos pagrindas. Liubavo dvare yra vienintelis Lietuvoje malūnas, kuriame visiškai (100 proc.) restauruota technologinė įranga, ištirti ir demonstruojami visi čia vykę keliolika technologinių procesų: nuo grūdų ir medienos, metalo apdorojimo iki milo ir elektros gamybos. Prikelta gyvenimui čia veikia net šimtametė hidroturbina! Už aukštus pasiekimus restauruojant ir išsaugant Liubavo dvaro vandens malūną 2012 metais muziejui suteiktas Europos Sąjungos kultūros paveldo prizas ir Europa Nostra apdovanojimas.
Aplankius Europos parką nekyla klausimų, kodėl jis yra įtrauktas į įdomiausių meno vietų pasaulyje 50-tuką. Vaikams labai patiko ši gamtos, meno ir ramybės oazė, kurioje prasmingai praleido dieną ir atrado sau daug naujo.

Geografijos mokytoja: Karina Jusevič