„Auksinės minutės“ Eišiškių gimnazijoje

• Paskelbė :
  • Paskelbta: 2017-10-06
  • Kategorija: Renginiai

2017 metų spalio 6 d. Eišiškių gimnazijoje vyko pirmosios pagalbos praktiniai mokymai moksleiviams, vykdomi pagal Lietuvos moksleivių gaivinimo mokymų projektą ,,Auksinės minutės“.

Netikėtai sustojus širdžiai Lietuvoje, tikimybė išgyventi yra kur kas mažesnė negu didžiojoje dalyje Centrinės ir Vakarų Europos šalių. Lietuvoje dėl žinių ir ryžto stokos aplinkiniai dažniausiai nesuteikia gyvybę gelbstinčios pagalbos, o greitajai pagalbai atvykti iki tol, kol smegenims padaroma nepataisoma žala, yra praktiškai neįmanoma.

Auksinės minutės“ yra savanoriškas jaunų gydytojų ir medicinos studentų projektas, organizuojamas Jaunųjų gydytojų asociacijos ir bendraminčių, kurio metu siekiama gerai apmokyti kuo daugiau moksleivių, kaip atlikti gaivinimą širdies sustojimo atveju, išpopuliarinti gaivinimo žinias Lietuvoje ir išgelbėti gyvybes.

Praktinių mokymų metu moksleiviai buvo mokomi įvertinti nelaimės ištikto nukentėjusiojo būklę bei atpažinti ir gaivinti žmones su sustojusia širdimi. Kiekvienas moksleivis dirbo su nuosavu manekenu, praktikavosi daryti įpūtimus į vienkartinius manekeno plaučius, išmoko kaip teisingai ir greitai išsikviesti pagalbą, daryti krūtinės paspaudimus. „Auksinių minučių“ komanda moksleivius taip pat išmokė  naudotis automatiniu išoriniu defibriliatoriumi (AID) - lengvai naudojama šnekančia dėžute, kuri gelbsti gyvybes. Tai aparatas, kuriuo gali naudotis kiekvienas iš mūsų; AID sugeba įvertinti žmogaus širdies veiklą ir, jeigu reikia, skiria elektrinį impulsą, kuris atstato normalų širdies darbą.

Įvairios sveikatai ir gyvybei pavojingos situacijos tyko mūsų kasdien. Teikti pirmąją pagalbą privalėtų mokėti visi. Būtina suvokti – jog nelaimės akivaizdoje Jūs galite būti vienintelis „gyvybės šaltinis“ kol atvyks profesionalioji medicinos pagalba.

Praktiniai pirmosios pagalbos tiekimo mokymai mokiniams labai patiko. Džiugina, kad vaikai greitai perprato gaivinimo mechanizmą ir pirmosios pagalbos suteikimo svarbą.