Kochani nasi Uczniowie klas 12-ych, a dzisiaj już Maturzyści!

• Paskelbta: 2020-05-22

W tym ważnym dla Was dniu - zakończeniu roku szkolnego oraz 12 lat nauki w szkole, zwracamy się do Was – ludzi młodych, którzy stoją u progu dorosłego życia. Spędziliście w tej szkole wiele czasu, wiele razem przeżyliście, wiele nauczyliście się. Wynosicie stąd nie tylko wiedzę, ale także wiele doświadczeń, wspomnień, wspaniałych chwil. Czas spędzony w tej szkole stał się epizodem w grubym tomie Waszego życia.

Nadszedł czas rozstania, czas podsumowania tego, czego nauczyliście się i tego, co przeżyliście. Nadszedł także czas na wspomnienia… Wreszcie nadszedł czas na opuszczenie szkolnych murów i wkroczenie w dorosłe życie. Trzeba już teraz pomyśleć o przyszłości. Tym bardziej, że decydujący okres przed Wami. Niemniej jednak jesteśmy przekonani, że uzyskane przygotowanie do dorosłego życia pozwoli Wam pomyślnie zrealizować wszelkie plany i zadania.
Dla wielu z Was lata spędzone w tej szkole były najważniejszym i wymagającym wiele wysiłku etapem w życiu. Etapem ciężkiej pracy, czasami porażek, czasami sukcesów. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, iż nie było łatwo. Trzeba sobie uświadomić, że świadectwo dojrzałości, które wkrótce otrzymacie, to nie tylko arkusz papieru, na którym figurują wypisane oceny i podpisy. To wynik złożonego i długofalowego procesu.
Każdy młody człowiek widzi w sobie początek świata. Dlatego żegnając się z Wami, życzymy Wam wiele pomyślności, sukcesów i szczęścia na ten początek Waszego nowego świata.

Józef Ignacy Kraszewski powiedział: „Młodość ma w sobie zapasy siły, którymi wiele przemóc może, gdy zechce.”
Pokonujcie, więc, wszelkie bariery i śmiało ruszajcie w życie!
Życzymy wam powodzenia wszędzie i we wszystkim: w nauce, pracy i w życiu osobistym. Powodzenia na Maturze i w dorosłym życiu!

Idźcie przez życie z dumnie podniesioną głową jako absolwenci polskiego Gimnazjum w Ejszyszkach! Szczęśliwej drogi!

Dyrektor Robert Sliżewski,
administracja, nauczyciele i wychowawczynie klas 12a i 12b