Mokinių išvyka į Lietuvos Respublikos Seimą

• Paskelbta: 2018-12-14

Gruodžio 13d. 1b, 6b, IIIG, IVG klasių mokiniai išvyko į Vilnių. Kelionės tikslas – aplankyti LR Seimą. Ekskursijos metu Seimo gidė supažindino mokinius su Seimo funkcijomis, struktūra bei parlamentarizmo raida Lietuvoje.
Pirmiausia buvo pristatyti II rūmai: naujoji Seimo posėdžių salė, Spaudos konferencijų salė. Paskui buvo keliaujama į istorinius I rūmus. Čia aplankytos konferencijoms, pasitarimams, susitikimams skirtos salės: Algirdo Mykolo Brazausko, Konstitucijos, Kovo 11-osios Akto. Kiekvieną ekspoziciją lydėjo informatyvus ekskursijos vadovės pasakojimas. Apžiūrėję  Seimo rūmus, turėjome progą stebėti seimūnų darbą preliminariniame posėdyje. Susitikome su seimo nariu  L. Talmontu. Seimo narys  papasakojo apie šiuo metu svarstomus klausimus, atsakė į pateiktus klausimus. Pavaišino mus saldumynais. Kartu padarėme bendrą nuotrauką.
Vėliau mokiniai aplankė Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką. Bibliotekoje  yra įrengta vaikų ir jaunimo kūrybos erdvė, atviros dirbtuvės mokyklinio amžiaus vaikams ir jaunuoliams „PATS SAU“, kurių pavadinimas šifruojamas „Pasidaryk, Atrask, Tausok, Smalsauk, Siek, Atpažink, Užfiksuok“. Jose vyksta kūrybiniai užsiėmimai, edukacijos. Vienas iš jų –„Robotika“. 6b klasės mokiniai konstravo robotus. Kūrybos erdvėje sudarytos visos sąlygos šiai edukacijai. Netradicinėje aplinkoje vyko ir 1b klasės integruotas užsiėmimas. IIIG ir IVG klasių mokiniai dalyvavo apžvalginėje ekskursijoje po biblioteką. Po apsilankymo Seime ir Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje keliavome pasigrožėti šventiškai pasipuošusiu miestu bei apžiūrėti Katedros aikštėje esančią pagrindinę Kalėdų eglutę. Pasisėmę kalėdinės dvasios ir gerų įspūdžių grįžome į namus.
Dėkojame Seimo nariui L. Talmontui už suteiktą galimybę apsilankyti Lietuvos Respublikos Seime.