Półkolonie w Gimnazjum w Ejszyszkach

• Paskelbta: 2018-07-18

W dniach 4–16 czerwca w Gimnazjum w Ejszyszkach przy współpracy z Domem Polskim w Ejszyszkach odbyły się półkolonie dla 30 uczniów Gimnazjum w Ejszyszkach. Półkolonie były finansowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”.

Tegoroczne półkolonie miały bogaty program. Podstawowym elementem stało się wprowadzenie uczniów w ważne zagadnienia z zakresu wychowania patriotycznego i historii Polski. Duże zainteresowanie wśród dzieci miały zajęcie edukacyjne na temat legend. Uczniowie wykonali wspaniałe prace twórcze na temat najpiękniejszych polskich legend. Nie mniej ciekawym zajęciem było poznawanie kultury polskiej poprzez stroje ludowe. Samodzielne poszukiwanie informacji, twórcze wyzwania i współpraca przyniosły niesamowity rezultat – piękne plakaty, które uczniowie zaprezentowali oraz chętnie podzielili się zdobytą wiedzą. Podczas półkolonii były zorganizowane wycieczki do Wilna. Upamiętniono „Dzień Żałoby i Nadziei”, pierwsze wielkie wywózki mieszkańców Litwy na Syberię.

Uczniowie, rodzice, administracja, nauczyciele i cała społeczność gimnazjum serdecznie dziękują za możliwość zorganizowania półkolonii w ramach obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości Polski, finansowanych ze środków RP, Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, prezesowi Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” oddział w Łomży pani Hance Gałązce.